System.Net.WebException: Сбой запроса с состоянием HTTP 404: Not Found. в System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.ReadResponse(SoapClientMessage message, WebResponse response, Stream responseStream, Boolean asyncCall) в System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.Invoke(String methodName, Object[] parameters) в EduServ.DataProcess.AddViewing(Int32 OrgId, Int32 Type, String ID, Int32 PageNum, String IP, String URL, String Refer) в c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\root\e04f9611\e2b8c6e0\App_WebReferences._i5q2s9t.0.cs:строка 76 в MyUserControl.SaveView(PageType Type, String ID, Int32 PageNum) в e:\WWW\edu.cap.ru\App_Code\MyUserControl.cs:строка 126 Обзор прессы: Курав Элĕк шкулне çитĕ. / МБОУ "Аликовская СОШ им.И.Я.Яковлева" Аликовского района / Портал образования ЧР

Курав Элĕк шкулне çитĕ.
Дата: 26.01.2018
Источник: "Пурнăç çулĕпе" Аликовская районная газета

Январĕн 23-мĕшĕнче Чăваш Республикин Вĕренÿ министрĕн тивĕçĕсене пурнăçлакан Сергей Кудряшов «Чăваш Ен сăнĕсем» проекта хутшăнакан шкул директорĕсене сертификатсем пачĕ. Вĕсен йышĕнче пирĕн районти И.Я.Яковлев ячĕллĕ Элĕк вăтам шкул директорĕ Владислав Волков пулчĕ.

«Чăваш Ен сăнĕсем» проект социаллă проектсен çĕнтерÿçи пулса Раççей Федерацийĕн Президенчĕн гранчĕ шучĕпе пурнăçланать. Ăна ял вырăнĕсенчи шкул ачисен патриотизм туйăмне аталантарас тата цифра пĕлĕвне ÿстерес тĕлĕшпе йĕркелеççĕ. Çак тĕллевпе çитес вăхăтсенче республикăри 21 ял шкулĕнче, вăл шутра Элĕкри вăтам шкулта та, «Чăваш Ен сăнĕсем» курав ĕçлеме пуçлĕ. Кунта чăвашсен паллă çыннисем – И.Я.Яковлев, Г.Н.Айхи, Н.И.Ашмарин, Н.Я.Бичурин тата ыттисем çинчен те тĕплĕн каласа парĕç. Вĕсем ăслăлăх, вĕренÿ, культура, космонавтика, спортпа çар ĕçне аталантарас ĕçре пысăк тÿпе хывнă.

Çак кунах пĕтĕмĕшле пĕлÿ паракан учрежденисен ертÿçисем экспозиципе чи малтан паллашнисĕр пуçне кĕçĕн, вăтам тата аслă классем валли хатĕрленĕ «Чăваш Ен сăнĕсем» виртуаллă викторинăра хăйсене тĕрĕслесе пăхрĕç.

<Декабрь 2018>