System.Net.WebException: Сбой запроса с состоянием HTTP 404: Not Found. в System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.ReadResponse(SoapClientMessage message, WebResponse response, Stream responseStream, Boolean asyncCall) в System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.Invoke(String methodName, Object[] parameters) в EduServ.DataProcess.AddViewing(Int32 OrgId, Int32 Type, String ID, Int32 PageNum, String IP, String URL, String Refer) в c:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Temporary ASP.NET Files\root\e04f9611\e2b8c6e0\App_WebReferences._i5q2s9t.0.cs:строка 76 в MyUserControl.SaveView(PageType Type, String ID, Int32 PageNum) в e:\WWW\edu.cap.ru\App_Code\MyUserControl.cs:строка 126 Обзор прессы: Экзаменсем пыраççĕ. / МБОУ "Аликовская СОШ им.И.Я.Яковлева" Аликовского района / Портал образования ЧР

Экзаменсем пыраççĕ.
Дата: 01.06.2018
Источник: "Пурнăç çулĕпе" Аликовская районная газета

Районти шкулсенче 9-мĕш тата 11-мĕш классенче вĕренекенсемшĕн хĕрÿ тапхăр пырать. Тулли мар вăтам тата вăтам пĕлÿ пĕтерни çинчен çирĕплетекен аттестата алла илме Пĕрлехи патшалăх экзаменĕсене тытаççĕ вĕсем. Май уйăхĕн 25-мĕшĕнче 9-мĕшĕнче вĕренекен 3 ача хăйсем суйласа илнипе Вăрнар шкулĕнче акăлчан чĕлхипе пĕрремĕш экзамен тытнă. Кăтартăвĕсем япăх мар. Асăннă кунах чăваш чĕлхипе 33 ача тĕрĕслев ĕçне пурнăçланă. Кусем те пурте патшалăх аттестацийĕ витĕр тухнă. Çавăн пекех 9 класс пĕтерекен 165 ача вырăс чĕлхипе патшалăх тĕрĕслевĕн ĕçĕсене пурнăçланă. Майăн 31-мĕшĕнче районти вĕренÿ учрежденийĕсенче тулли мар вăтам пĕлÿ илнĕ 88 ача Элĕкри вăтам шкултах хăйсен ирĕкĕпе обществознани, 57 вĕренекен биологи, 4 ача информатика предмечĕсемпе экзаменсем тытнă. 9-мĕшсем хушшинче сывлăх енчен хавшакрах 2 ача пулнăран вĕсене те ыттисемпе танах экзамен тытма пĕтĕм условисем туса панă. 11-мĕшсем вара 70 ача математика предмечĕн Пĕрлехи патшалăх экзаменĕн база пайне çырнă. Тĕрĕслев ĕçĕсене пурнăçланă вăхăтра йĕркене пăснă тĕслĕхсене тупса палăртман.

<Декабрь 2018>